Βυτιοφόρα οχήματα που περιείχαν πετρελαιοειδή έχουν δημιουργήσει τις τελευταίες ώρες σοβαρό πρόβλημα στην λειτουργία του βιολογικού του νησιού όπως θα δείτε παρακάτω και σε σχετικές φωτογραφίες.
Σύμφωνα με πληροφορίες η απόφαση που παρθηκε είναι ότι μέχρι να επανέλθει στην κανονική του λειτουργία ο ΒΙΟΚΑ της Μυκόνου δεν θα παραλαμβάνονται πλέον απο ιδιωτικά βυτιοφόρα βοθρολύματα στην περιοχή του βιολογικού στην Αλεόμανδρα.
![](https://www.mykonosvoice.gr/wp-content/uploads/2023/11/3277bb1c-208e-4224-8824-039279c44473-400x300.jpeg)
![](https://www.mykonosvoice.gr/wp-content/uploads/2023/11/bbb79344-a9c9-4d8f-b1d7-235458b1f2b8-400x300.jpeg)
![](https://www.mykonosvoice.gr/wp-content/uploads/2023/11/0c58b2a8-cb07-4f13-adc3-cf0d3b84cfa5-400x300.jpeg)
![](https://www.mykonosvoice.gr/wp-content/uploads/2023/11/3d66b692-facd-4101-a893-e8087c5d95e0-400x300.jpeg)
![](https://www.mykonosvoice.gr/wp-content/uploads/2023/11/d5e48092-3152-4cd7-a57c-aa219032c181-361x300.jpeg)
![](https://www.mykonosvoice.gr/wp-content/uploads/2023/11/3b8a0221-b05f-485c-889f-0934cfd51ea1-400x300.jpeg)