Επιστρέφει στα ταξίδια έστω και προσωρινά το ΕΓ/ΟΓ «Άρτεμις» το οποίο για αρκετά χρόνια εκτελούσε δρομολόγια στην ενδοκυκλαδική γραμμή.Μετά το τέλος των ταξιδιών του στις Κυκλάδες, έμεινε παροπλισμένο από το περασμένο καλοκαίρι.Όμως, ήρθε η ώρα να πιάσει και πάλι δουλειά στις θάλασσες. Πρόκειται να αντικαταστήσει το πλοίο «Αδαμάντιος Κοραής» από 1/11/2023 έως και 31/12/2023.Προορισμός του θα είναι η μακρινή από τις Κυκλάδες γραμμή Αλεξανδρούπολη – Σαμοθράκη – Λήμνος.
![Artemis Naxos 1536x946](https://mykonostv.gr/wp-content/uploads/2023/10/ARTEMIS_NAXOS-1536x946-1-960x591.jpg)